Gościmy specjalistów z całego świata

O konferencji

Rejestracja

Program

Główni prelegenci

Yrjö Alanen - "Individuals fallen ill with schizophrenic psychoses - the least understood persons in our world"
Emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie w Turku, Finlandia, prekursor dobrze znanej opartej na psychologicznych podstawach metody systemowego leczenia schizofrenii. Jego książka „Schizofrenia. Jej przyczyny i leczenie dostosowane do potrzeb.” (tłum Jacek Bomba, wyd. IPiN 2000). opisuje jego pracę.

Bogdan de Barbaro - "“Schizophrenia” - social constructionist reflections"
Profesor psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Polska. Ekspert w dziedzinie terapii rodzinnej w schizofrenii, postpsychiatrii.

Arnhild Lauveng - "Can't you hear what I'm not saying?  - Symptoms as the language of overwhelming emotions"
Psycholog w Centrum Psychiatrycznym Kongsvinger, Norwegia. Autorka wielu znanych książek takich jak „Byłam po drugiej stronie lustra” oraz „Niepotrzebna jak róża”. Pisała na podstawie własnego doświadczenia wieloletniego leczenia w oddziale cierpiących na schizofrenię.

Joanna Cionek - Psychoterapia Gestalt i jej zadania we współczesnym świecie
Pochodząca z Polski specjalistka w zakresie stosowania psychoterapii Gestalt prowadząca niezależny Poradnia Psychologiczna i Psychoterapeutyczna

Henry Zvi Lothane - “How crazy is crazy: dramatology and dream psychology in treating psychosis”
Pochodzący z Polski profesor psychiatrii z Mount Sinai School of Medicine (Nowy Jork), opublikował historię i metodologię psychoterapii i psychoanalizy oraz przełomową analizę historii Paula Schrebera – osoby z rozpoznaniem schizofrenii, której opis przeżyć analizował Freud. Książka Paula Schrebera i jej analizy należą do najważniejszych prac dotyczących rozumienia świata przeżyć psychotycznych. 

John Read - "Social Causes of Psychosis: From heresy to certainty"
Psycholog kliniczny z Uniwersytetu Auckland w Nowej Zelandii. Jest redaktorem naczelnym czasopisma ISPS „Psychosis”. Jego zainteresowania naukowe to psycho-społeczne przyczyny psychozy (m.in. związek z traumą), postawy wobec "choroby psychicznej", rola przemysłu farmaceutycznego w badaniach klinicznych i praktyki.

Nancy McWilliams - "More Simply Human: On the Universality of Madness"
Psycholog, wykłada w Graduate School of Applied & Professional Psychology w Rutgers, Uniwersytecie Stanowym New Jersey. Pisała szeroko o strukturze osobowości i zaburzeniach osobowości, psychodiagnozie, płci i gender, traumie, intensywnej psychoterapii i współczesnych wyzwaniach w tradycji humanistycznej w psychoterapii. Opisuje wnikliwie specyfikę psychoterapii osób z zaburzeniami z poziomu borderline i psychotycznego. 

Luc Ciompi -  Emerytowany profesor, Honorowy członek ISPS. Były współpracownik prof Christian Müller. Badał długoterminowej ewolucję schizofrenii. Twórca pojęcia afektu-logiki i społeczności terapeutycznej Soteria Bernie, Doktor Uniwersytetu w Lozannie / Szwajcaria

Zbyt często terapia psychologiczna nie jest oferowana ludziom z zaburzeniami psychotycznymi, a najlepsze praktyki psychologicznych podejść do psychozy są znane i przestrzegane tylko lokalnie. Nasza konferencja ma na celu pomoc w ich szerszym rozpowszechnieniu.

Językiem konferencji jest język rosyjski. Nie będzie tłumaczeń symultanicznych, ale główne wykłady będą tłumaczone i dwie sesje równolegle będą w języku polskim.