Gościmy specjalistów z całego świata

O konferencji

Rejestracja

Program

Miejsce i dojazd

O Warszawie

Warszawa jest stolicą i największym miastem w Polsce. Jest znana także jako "miasto-feniks", ponieważ przeżyła wiele wojen w całej swojej historii, za każdym razem powstając z popiołów niczym ten mityczny ptak. Chociaż dzisiejsza Warszawa jest dość młodym miastem, jest również bardzo atrakcyjna turystycznie, między innymi dzięki Staremu Miastu z Zamkiem Królewskim. To miasto, gdzie nowoczesność współgra z historią.

Miejsce konferencji

BUW znany jako Stary BUW jest powszechnie określany jako była siedziba Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego . Budynek został wzniesiony w latach 1891/94. Po wybudowaniu nowego budynku biblioteki, Stary BUW jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc, w którym odbywają się zajęcia na UW. Nic dziwnego, gdyż sale wykładowe są bardzo komfortowe, jasne i przestronne. Jest to wzorcowy przykład śmiałej modernizacji zabytkowego budynku.

Adres konferencji

Uniwersytet Warszawski
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (Stara Biblioteka)
Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa, Polska

Pobierz plan Starej Bliblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Dojazd z lotniska Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina jest położone przy ul. Żwirki i Wigury 1, ok. 10 km od centrum Warszawy. Do centrum miasta można dotrzeć samochodem, autobusami komunikacji miejskiej, taksówkami lub pociągiem.

Pobierz folder "Komunikacja Lotniska Chopina z miastem i krajem" w formacie pdf.

Dojazd z lotniska Pyrzowice koło Katowic

Lotnisko w Katowicach jest położone w miejscowości Pyrzowice. Najdogodniejszy dojazd do Warszawy wynajętym samochodem z Wypożyczalni Samochodów Q24 w Katowicach.

Bus

Aby dotrzeć do centrum miasta, można skorzystać z transportu publicznego:

  • Autobus linii 175 kursuje do centrum i wokół Starego Miasta (Stare Miasto)
  • Autobus nocny N32 kursuje do centrum miasta
  • Bilety komunikacji miejskiej są potrzebne do korzystania z wszystkich linii

Przystanek przy którym trzeba wysiąść to "Uniwersytet", dojazd możliwy autobusami 175 z lotniska i z centrum, 102 z dworca centralnego. Przejazd z lotniska autobusem powinien potrwać ok. 25 minut, bez korków, z dworca ok. 10 minut.

Taxi

W trosce o bezpieczeństwo zachęcamy do korzystania z taksówek zrzeszonych korporacji, oferujących swoje usługi na terenie Lotniska Chopina: Ele Sky Taxi, Super Taxi, Sawa Taxi.
Cennik usług u zrzeszonych taksówkarzy jest umieszczony w widocznym miejscu na szybie pojazdu.
Koszt przejazdu z lotniska do centrum Warszawy wynosi ok. 40 PLN.

Pociąg

Od czerwca 2012 roku zostało uruchomione połączenie kolejowe, które gwarantuje szybką i wygodną podróż na trasie z Lotniska Chopina do centrum Warszawy.

Z lotniska do centrum Warszawy można się dostać w 25 minut. Połączenie kolejowe jest obsługiwane przez dwóch przewoźników – Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie: Linie kolejowe SKM: S2, S3C i S3S

Samochód

Jeśli ktoś będzie dojeżdżał samochodem - nie wolno wjeżdżać w Nowy Świat ani w Krakowskie Przedmieście, więc najbliżej będzie mógł zaparkować przy Placu Piłsudskiego i na ulicy Królewskiej. Parkowanie płatne 3 zł /h.