Gościmy specjalistów z całego świata

O konferencji

Rejestracja

Program

Nagrody

Termin zgłaszania wniosków i kandydatur do nagród minął.

 

Nagroda imienia Davida B. Feinsilver'a

Stypendium na sfinansowanie kosztów podróży na Konferencję ISPS.

David B. Feinsilver, MD był długoletnim pracownikiem Szpitala Chestnut Lodge w Rockville, Maryland, USA, gdzie przewodniczył Komitetowi Sympozjum. Były przewodniczący ISPS, przewodniczący spotkania w Waszyngtonie w 1994 r, założyciel ISPS-USA, założył fundusz zanim zmarł po długiej chorobie. Fundusz ten udziela stypendium na sfinansowanie kosztów podróży na każdy Międzynarodowy Kongres ISPS za najlepsze badania lub kliniczną dokumentację psychoterapeutycznego leczenia ludzi z poważnymi zaburzeniami.

Wnioski o przyznanie nagrody powinny być składane przez tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na udział w Kongresie ISPS 2013 w Warszawie bez wsparcia finansowego.

Żeby zakwalifikować się do nagrody Feinsilvera prosimy zaznaczyć odpowiednie pole na formularzu rejestracyjnym konferencji ISPS w Warszawie, a także o przesłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w celu zapewnienia, że podanie zostanie rozpatrzone.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 stycznia 2013 roku.

Międzynarodowa komisja konkursowa, składająca się z 5 osób, dokona przeglądu aplikacji. Zwycięzca zostanie wybrany większością głosów, a kandydacie zostaną poinformowani o wyniku głosowania do końca lutego 2013.

 

 

Nagroda Barbro Sandin

Nagroda Barbro Sandin została utworzona w 2008 roku przez ISPS i Barbro Sandin Foundation. Nagroda przyznawana jest kobiecie, która jest liderem w terapii psychologicznej, co dwa lata podczas Międzynarodowego Kongresu ISPS.

Odbiorca nagrody w 2013 roku otrzyma 250 $ stypendium, tablicę z informacją, nazwiskiem zwycięzcy, tytułem nagrody, datą, symbolem partnerstwa Sandin/ISPS oraz 1 200$ nagrody jako wkładu związanego z wydatkami związanymi z uczestnictwem w Międzynarodowym Kongresie ISPS w Warszawie. Zwycięzca otrzyma nagrodę podczas Międzynarodowego Kongresu ISPS w Warszawie, który odbędzie się od 22 do 25 sierpnia 2013.

Termin składania kandydatur upływa 31 stycznia 2013. Kandydatury należy zgłaszać wysyłając oświadczenie składające się z 250 słów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Międzynarodowa komisja konkursowa oceni kandydatury. Zwycięzca zostanie wybrany większością głosów, a kandydaci zostaną poinformowani o wynikach głosowania do końca lutego 2013 roku.

Kryteria, aby zostać nominowaną do nagrody Sandin Barbro są następujące: odbiorca – kobieta, musi dokonać jednej lub więcej z następujących czynności:

  1. Ułatwienie życie kobiet w zakresie zdrowia psychicznego przez jedno z następujących: nauczania, mentoringu, pracy klinicznej, badań.
  2. Zapewnienia doskonałości w którejkolwiek z dziedzin badań klinicznych – trauma, powrotu do zdrowia, ratowania i klęski.
  3. Dostarczenia nowych ścieżek badań klinicznych wgląd w życiu dziecka i nastolatków, młodzieży, dorosłych i osób starszych cierpiących na psychozy.
  4. Ułatwienie życia kobiet w zakresie zdrowia psychicznego.
  5. Przedstawienie wszelkiego rodzaju spojrzenia na terapię osób lub rodzin, które promują podejście zorientowane na kobiety.
  6. Realizowanie badań klinicznych/ pracy badawczej na temat sex i gender.
  7. Ułatwienie zrozumienia kobiet i zdrowia psychicznego w różnych kulturach na całym świecie.
  8. Dalszego poczucia człowieczeństwa, egzystencjalizmu – pomoc cierpiącym na choroby psychiczne poprzez próbę tworzenia znaczenia w ich życiu i zapewnienia nadziei na przyszłość.
  9. Prowadzenia badań pomimo oporu, odrzucenia lub tradycyjnego myślenia.